Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O obci

Obec Libín

Obec Libín leží na trase České Budějovice - Třeboň asi 10km od Lišova. Je spádovou obcí pro další dvě vesnice - Spolí a Slavošovice. Spolí leží těsně na hranici Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko.

Okolí našich vesnic tvoří zemědělská pole, kde se pěstuje obilí, kukuřice, řepka a traviny. Za nimi jsou rozsáhlé plochy lesů - kdysi hlubokých a temných, dnes po měsťanských polomech jsou značně prořídlé. V katasru obcí je několik rybníků. Ty malé jsou v majtku obcí, ale Výskok u Slavošovic, který má katastrální plochu 62 ha a Spolský rybník nad vsí Spolí s katastrální plochou 137 ha jsou majetkem Rybníkářství Třeboň.

Celkem v našich obcích žije 410 obyvatel. Nemáme zde žádné historické památky, jen Spolský rybník, který vystavěl r. 1575 známý rybníkář Jakub Krčín. Ale turisté sem přece jezdí, protože přes vesnice vedou cyklistické stezky.

Turisté mohou využít ubytování v penzionech v našich vsích nebo v chatkách kolem Spolského rybníka. V Libíně a ve Spolí je možnost občerstvení v místních pohostinstvích. Ve Slavošovicích lze navštívit malé "Muzeum piva"  - jedno z největších v Jižních Čechách.

Libín mix fotek

V Libíně otevřen:

Bez názvu.png

Akce v regionu

Akce v regionu

Turistika

Kam na výletCyklostezky

19. 6. Leoš

Zítra: Květa

Jihočeský krajNa úřad přes internetCzechpoint